Pustici_Jaromer

ZO ČSOP Puštíci Fotogalerie 2013

Facebook

Tůňky

dscf6536.jpg

Statistika

Členové : 14
Obsah : 181
Odkazy : 6
Počet zobrazení článků : 325880
Fotogalerie 2013 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 26 Únor 2013 10:25

Fotogalerie 2013

 

Vánoční vejšlap 26.12.2013 - FOTO zde

Vánoční noc - 21.-22.12.2013 -- FOTO zde

Sobotní   VÁNOČNÍ  TVOŘENÍ 23.11.2013 - FOTO

8.-10.11.2013   Budky - FOTO

Cesta za stromy 12.10.2013 - FOTO

27.-28.9.2013 - Přátelská čtyřiadvacítka - FOTO

13.-15.9.2013  Tawiskara - FOTO

13.-15.9.2013  Tawiskara - FOTO

31.8.2013 - DOLANY Strašidelný les  --- FOTO

To nejlepší z tábora - FOTO

22.8.2013 - Výlet na Sněžku - FOTO

Podoba našeho tábořiště - FOTO

Konečná 21. - 23.6. 2013 - FOTO zde

Vandr : 7.6.-9.6. 2013 - FOTO zde.

 

Dětský den v parku 26.5.2013  - FOTO

 

***

 

Kuličkiáda na Broďáku 11.5.2013 - FOTO

gratulujeme Kykošovi a Vildovi , kteří vyhráli ve svých kategoriích první místo.

 

Výprava na tábořiště - FOTO

Výprava, kterou jsme podnikli v pátek o velikonočních prázdninách nás tentokráte zavedla na místa, kam jezdíme na letní táboření, kde jsme chtěli prozkoumat místa, která nám jsou utajena zelenou zástěnou kopřiv a maliní. A tak jsme chodily z kopce a do kopce, prolézali veškerá údolíčka s potůčky i bez nich, lezli po stromech a opukových skalkách. Opekli jsme buřtíky a rohlíky, vyplašili divoké prase, navštívyli jeskyňku, kterou podle stop a zápachu před námi použila liška a pak prošli kolem Ratibořického zámku na vlak.


Sobotní zušlechťovací brigáda na klubovně.  FOTO
Stihlo se vymalovat poslední mistnost klubovny, omýt okna, přestěhovat a vybudovat sklad, zašpinit děti a odejít spokojeně domů.

 

Jarní tvoření 23.3.2013 - FOTO


Nočníček - 15.-16.3.2013   ---Foto

Nočníček.

Né tak takhle né, nemyslete si, že jsme závodily, kdo ho dříve naplní, ale byla to spešl akce do noční přírody. Všechno začalo v pátek, kdy jsme se sešly kousek před západem slunce na klubovně, odložily věci na spaní a vyrazily na poslední vlak, který nás odvezl do Kuksu. Tam po opuštění vlaku, vyrazila naše družina za opravdu mrazivého počasí okolo zámku směrem k Jaroměři. Moc se toho v přírodě nehýbalo, ale naštěstí byla jasná obloha, jako stvořená k pozorování. Nejhezčím zážitkem byla cesta kolem, měsícem osvíceným zamrzlým rybníkem. V pozdních večerních hodinách jsme dorazily domů, na naši klubovnu. Nikdo nám po cestě nezmrz, nikdo nikam nespad a tak po nevšedním zážitku a teplém čaji všichni spokojeně usnuly.


Karneval na Pohodě - FOTO

***

Potlach a Zlatnice    ----  FOTO ---

V pátek 16.února večer se na klubovnu schází veškerá dospělácká oddílová elita, aby se zúčastnila výročního potlachu našeho oddílu. Po krátkém zhodnocení, požehnání stávajícímu náčelnictvu a vyvoláním budoucích časů na které se Všichni těšíme, někteří odcházejí domů a jiní se věnují dětem, které přespávali na klubovně na sobotní akci. Rád bych poděkoval všem za účast a přípravu obětních chlebíčků. DĚKUJI.

Sobotní výprava za nalezením bohatství do údolíčka potoka Zlatnice se díky rozmaru počasí změnila na doslova dobytí severního pólu, a tak účastníci brodící se po kolena, když klečely, sněhu u potoka místo rejžování stavějí sněhové stavby, masírují si záda pří sjezdu z kopce a pohazují po sobě sněhové kuličky, někdy až koule. A nakonec tak jsme zjistily, že jsme přeci jen dosáhli svého a všichni se vracíme bohatí o krásné zážitky z krásného zimního dne prožité s kamarády a promočenými botami.

 

****

V sobotu 2. února jsme se skoro všichni starší vedoucí sešly na klubovně. Po ranním teplém nápoji se plně rozběhla diskuze o dalším směřování činnosti při rekonstrukci naší klubovny. Po dosáhnutí shody se všichni dali do díla a začali vytvářet hodnoty. Když došlo k vyřádění a k rozcvičení nastal počáteční boj s latexovou malbou v chodbě, kterou jak se zatím zdá vyhrává Latex, drží jak čert, nebo vlastně jako Káča na čertu. Příště snad vyhrajeme.

sobotní brigáda  - FOTO

***

V pátek 1. února jsme se společně vypravily na výpravu do okolí Jaroměře. Ranní počasí tomu nenapovídalo, ale vše se poté vyjasnilo a mohli jsme vyrazit směrem Tůňky, které jsme minuly a naše kroky vedly k Jaroměřskému rybníku. Kolem nás létalo hodně sýkorek, ale naše zraky upoutalo něco velkého bílého až hodně v zádu. Ani dalekohled nám nenapověděl co se to tam skrývá a proto jsme museli blíž, byl to racek, který poté vzlétl a přiletěl se na nás podívat. Kolem rybníka vede cestička prodírající se rákosím, křovinovým podrostem a kličkující mezi vrbami, nás dovedla až k místu, kde Běluňka zásobuje rybník vodou. Tam Šimi vykřesala oheň, na kterém jsme si opekli, buřtíky, salámy a rohlíky. To už se úplně sluníčko proklubalo skrze mraky a svítilo nám na zpáteční cestu.

páteční výlet - FOTO

Akce Vločka 19.1.2013 - foto

Bleskovka - foto

Aktualizováno Pátek, 07 Únor 2014 09:14
 

Banner